Forum ogólnotematyczne dla mieszkańców Opola
bierzmowanie - Wersja do druku

+- Forum ogólnotematyczne dla mieszkańców Opola (http://dyskusyjne.opole.pl)
+-- Dział: Ogólne tematy (/forum-10.html)
+--- Dział: Religia (/forum-11.html)
+--- Wątek: bierzmowanie (/thread-24.html)



bierzmowanie - Cho - 07-17-2014 08:25 PM

Przyznajcie się ilu z was przystąpiło do tego sakramentu, tylko dlatego, że rodzice im kazali, albo z myślą, że przyda wam się w przyszłości jak będziecie brali ślub.


RE: bierzmowanie - Gank - 07-17-2014 09:08 PM

No to jak się mam przyznać, to ja poszedłem, aby tylko nie musieć chodzić w przyszłości jak bym brał ślub.


RE: bierzmowanie - JarvanVI - 07-17-2014 11:49 PM

co wy gadacie Tongue przecież każdy nastolatek, z własnej nieprzymuszonej woli chce chodzić do kościoła Tongue


RE: bierzmowanie - Lulu - 08-14-2014 09:55 PM

och, po cóż ta ironia, doprawdy ;P ja przystąpiłam sama z siebie bo chciałam Wink ale uwaga - bierzmowanie wcale nie jest potrzebne do ślubu kościelnego!!!!! jak ktoś bierze je tylko po to żeby potem ślubować w kościele (mimo ze bez bierzmowania też można) i nastepny raz wybrać się tam z okazji chrztu czy komunii dziecka, to jest dla mnie mega hipokrytą


RE: bierzmowanie - Grandazia - 08-18-2014 10:30 PM

Nam też podczas przygotowania do ślubu kościelnego ksiądz mówił, że bierzmowanie nie jest potrzebne, chciał tylko zobaczyć świadectwo ukończenia katechizacji w liceum/technikum/zawodówce


RE: bierzmowanie - Nami - 08-19-2014 08:37 PM

ja tam nie wiem, nie interesuję się tym, nie byłam bierzmowana, ślubu kościelnego też nie chcę brać więc co mi do tego Wink