Forum ogólnotematyczne dla mieszkańców Opola
Działalność gospodarcza - Wersja do druku

+- Forum ogólnotematyczne dla mieszkańców Opola (http://dyskusyjne.opole.pl)
+-- Dział: Ogólne tematy (/forum-10.html)
+--- Dział: Biznes (/forum-13.html)
+--- Wątek: Działalność gospodarcza (/thread-4.html)



Działalność gospodarcza - admin - 07-16-2014 09:10 PM

Zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej. Czy są wśród forumowiczów osoby, które niedawno zakładały firmę? Nie wiem z czym to się je i jak to powinno wyglądać


RE: Działalność gospodarcza - Ezrealo - 07-17-2014 07:06 PM

Mój ojciec ostatnio zakładał jednoosobową działalność gospodarczą, to co musiał sie nachodzić po tych wszystkich urzędach, to głowa mała.


RE: Działalność gospodarcza - Cho - 07-17-2014 08:48 PM

Jeśli jeszcze niczego nie założyłeś, to popytaj o dofinansowanie z unii, albo urzędu pracy.


RE: Działalność gospodarcza - JarvanVI - 07-17-2014 11:52 PM

najgorsze w tym wszystkim są podatki dla zusu Tongue


RE: Działalność gospodarcza - Lulu - 08-14-2014 10:43 PM

generalnie to najgorszy ze wszystkiego jest zus ;D a tak serio to faktycznie jest trochę dokumentów i załatwiania, ale to zależy na jaki urząd i na jaką urzędniczkę/jakiego urzędnika się trafi: są tacy pomocni, dzięki którym załatwisz wszystko w trymiga i jak po sznurku, ale i trafiają się tacy, którzy już na wstępie mają pretensje o to że przeszkadza im się w kawie i ploteczkach i utrudniają sprawę jak tylko się da


RE: Działalność gospodarcza - Grandazia - 08-18-2014 10:48 PM

No wiecie, ludzie to ludzie, są naprawdę różni i w dodatku mają swoje humory, mają życie osobiste, które przecież przekłada się na sposób wykonywania przez nich pracy itd... Grunt, to żeby nie przekładało się za bardzo, a petenci byli choć trochę wyrozumiali Big Grin Wiem, co mówię, praktykę studencką odbyłam w opolskim ratuszu ;P


RE: Działalność gospodarcza - Nami - 08-19-2014 08:43 PM

no niby racja, ale jak się łazi po tych urzędach (oczywiście najpierw trzeba wziąć urlop, bo tam są dzikie godziny otwarcia), odsyłają cię od okienka do okienka i tylko piętrzą problemy, to jakoś nie myśli się potem żę urzędnik też człowiek Tongue


RE: Działalność gospodarcza - Oriana - 08-19-2014 09:39 PM

dokładnie tak! wymagają w tych urzędach żebyśmy byli mili, a traktują nas jak śmieci ;/ więcej kultury po obu stronach by się przydało!


RE: Działalność gospodarcza - Rivena - 08-19-2014 10:16 PM

wracając do tematu - ile trwa założenie działalności w Opolu?